ДИЕТИ ЗДРАВЈЕ УБАВИНА  ВЕЖБАЊЕ ДУХ/ТЕЛО ТАБЕЛИ И АЛАТИ РИЗНИЦА
 
  Најчитано:
УН диета
Месечинска диета
Диета со јаболки
Диета со јајца
Диета без диета
   
FORUM ФОРУМ
 
Запамти и сподели со другите !
   
  Искалкулирајте:
Индекс на телесна маса
Базален метаболизам
Потрошу. на калории
Табела на тежинa
 

Добродојдовте на интернет порталот посветен на постигнување /одржување на витката линија ( колку е тоа можно) и воспоставување на нов животен стил кој ќе допринесе на поактивен и духовно побогат живот.

ИЗДАНИЕ ЗА: јули 2014. година
  

Строга цитрус диета

Цитрус диетата е една од најпознатите и најеф. овошни диети.За држење на оваа диета потребна е јака желба и упорност и резултатите стварно може да ве изненадат.Кои се
придобивките...

  

Диета "ЈАДИ ЦЕЛ ДЕН"

Ако облеката ви е премногу тесна а апетитот (благодарам за прашањето :) добар,Хелен Фостер авторката на најпродаваните книги од областа на ...

 

  

Калкулатор за планирање на оброци

Со помош на овој калкулатор можете на брз и едноставен начин да ги испланирате вашите дневни оброци во зависност од дневните потреби и активности…

  

Диета "Бонус на годината"

Диета "Бонус на годината" ја креирале др. Ралф Фелдер - директор на одделението за кардио. и исхрана и главен кувар во медицинскиот центар "Добриот Самарјанин" и Керол Колман

 

  

Знаци кои покажуваат дека диетата која ја користите не е за вас

Едноставни знаци со кои можете да откриете дали е одредена диета добра за вас или не после само не-колку дена практицирање. Не губете...

  

ПСИХОДРАМА

Психодрама е групна психотерапија која ги користи сценските средства,како што се играњето на улоги,замената на улогите, монологот, дубл, огледување...

 

  

Протеинска диета

Протеинската диета не само што помага во брзото слабеење туку помага и во зголемувањето на мускулната маса.Личноста која се храни по оваа метода, не чуствува глад, бидејќи протеините даваат чувство на ситост..

  

ДИЕТА “УКИНУВАЊЕ НА ВЕЧЕРАТА”–до 2 кг помалку неделно

Оваа диета е едноставна и не бара посебни намирници и оброци. Примената на оваа диета подразбира укинување на вечерата, што значи дека…

 Читајте понатаму:   * најпопуларни артикли
 
ДИЕТИ   ЗДРАВЈЕ
- Ун диета
- Аткинсова диета
- Месечева диета
- Диета со зелка

  - Зрна од Кефир (тибетанска печурка)
- Антицелулит диета
- Диета против депресија
- Пореметување во исхрана
     
УБАВИНА   ВЕЖБАЊЕ
- Природна козметика од вашата кујна
- Диета против стареење
- Тајна на убавата коса
- Нега на лицето
  - Спортска рекреација и здравје
- Истегнување
- 8 мито за вежбањето
- Наушите да го сакате утринското вежбање
     
ДУХ/ТЕЛО   РИЗНИЦА
- 9 скриени иницијативи...
- Позитивни искуства
- Придвижи се: време е за промени
-
Sungazing - слабеење и лечење со сонце!
 

- Задоволство при готвење со зачини
- Гликемиски индекс
- Намалување на калории без диета
- Огледало на здравјето или како да бидеш здрав 

Licni trener

  Диета.мк и на:  
Фејсбук група
Twitter

Фејсбук страница:

  Корисни линкови
Спортски суплементи

Фитнес центар


 

   
   

Содржината на овој сајт е сопственост на диета.нет :: Некои права се задржани и се под Creative Commons 3.0 лиценца. Тоа значи дека можат да се превземаат текстови но мора да биде именуван правиот извор на информации (линк према сајтот www.dieta.mk), содржината не смее да се користи во комерцијални цели и не смее да се менува на било каков начин.