ДИЕТИ ЗДРАВЈЕ УБАВИНА  ВЕЖБАЊЕ ДУХ/ТЕЛО ТАБЕЛИ И АЛАТИ РИЗНИЦА
 
  Најчитано:
УН диета
Месечинска диета
Диета со јаболки
Диета со јајца
Диета без диета
   
FORUM ФОРУМ
 
Запамти и сподели со другите !
   
  Искалкулирајте:
Индекс на телесна маса
Базален метаболизам
Потрошу. на калории
Табела на тежинa
 

Убавина. Но, правата. Убавината која произлегува од позитивен и здрав животен стил, онаа која се постигнува и одржува со природни методи…


Dijeta za mlade  

ДИЕТА ЗА НЕВЕСТИ

Читањето на долу наведениот текст е дозволено само за невести и девојки кои во скоро време ќе станат невести.Ве молиме ,доколку не сте невеста изберете некои од следниве можности: ... понатака >>


Dijeta protiv starenja  

ДИЕТА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ

Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го продолжите животниот век, тогаш ова е вистинската диета за вас.Во основата на оваа диета против стареење, лежи список на производи чие внесување најмногу го успорува процесот на стареење. ... понатака >>

Prirodna kozmetika  

ПРИРОДНА КОЗМЕТИКА ОД ВАШАТА КУЈНА

Дали знаете дек во вашата кујна се кријат прекрасни работи не само за вашиот стомак туку и за вашиот изглед?Затоа прочитајте како можете секојдневните намирници да ги употребите како козмет... понатака >>

Lepe noge  

Убави нозе-трикови и совети

Убави и долги нозе во денешно време се желба на секоја жена. Но како тие да ги добиеме ? Што ако природата баш и не била дарежлива према нас и ни “ поклонила “ кратки и дебели нозе ... понатака >>

 

MAСАЖА-ИСЦЕЛИТЕЛ НА ТЕЛОТО И ДУХОТ

Современиот начин на живот ја разоткрил големата заблуда која за масажата долго време кружеше на нашите простори.Расфлани со хроничен премор и симптоми на најразлични болести кои ни ги... понатака >>

 

ПРЕДИЗВИК НА МОДЕРНИОТ ЖИВОТ- ЦЕЛУЛИТ

Целулитот се состои од токсини,масти и вода.Процената на стручните лица е дека 85% од женскиот пол добиваат целулит во некој дел од животот, најчесто во периодот кога доаѓа до хормонски ос... понатака >>

 

Нега на кожата на лицето

Голем дел од луѓето се родени со здрава кожа и нив не им е потребна посебна нега за да го сочуваат убавиот изглед на кожата.Останатите , пред да превземат било што за нега на својата кожа... понатака >>

 

Нега на масната кожа на лицето

Масната кожа на лицето е сјајна , со проширени пори и често со бубуљици. Причините за масната кожа се различни – генетското наследство ,неправилната исхрана , пореметувања... понатака >>

 

Тајните на убавата коса

Ако сакате да знаете како да имате здрава и сјајна коса , еве неколку совети :... понатака >>

 

 

 

 

 

 


 

Licni trener

  Диета.мк и на:  
Фејсбук група
Twitter

Фејсбук страница:

  Корисни линкови
Спортски суплементи

Фитнес центар


 

   
   

Содржината на овој сајт е сопственост на диета.нет :: Некои права се задржани и се под Creative Commons 3.0 лиценца. Тоа значи дека можат да се превземаат текстови но мора да биде именуван правиот извор на информации (линк према сајтот www.dieta.mk), содржината не смее да се користи во комерцијални цели и не смее да се менува на било каков начин.