ДИЕТИ ЗДРАВЈЕ УБАВИНА  ВЕЖБАЊЕ ДУХ/ТЕЛО ТАБЕЛИ И АЛАТИ РИЗНИЦА
 
  Најчитано:
УН диета
Месечинска диета
Диета со јаболки
Диета со јајца
Диета без диета
   
FORUM ФОРУМ
 
Запамти и сподели со другите !
   
  Искалкулирајте:
Индекс на телесна маса
Базален метаболизам
Потрошу. на калории
Табела на тежинa
 

   

РИНАС ДИЕТА / УН ДИЕТА / диета 90 денови


 

Рина´с 90 - прирачник за слабеење
Имаме одлична вест за Вас! Слабеењето и одржувањето на линијата не мора да биде ни тешко ниту скапо, со книгата “ Рина´с 90 –прирачник за слабеење “ – Тоа е најпосле можно ! Оваа книга ќе ви биде водич како да изгубите 18 – 25 кг за 90 дена.Во 8 европски земји – книгата е прав бестселер, а во некои од нив се продавала подобро и од романот за Хари Потер.

Цел на прирачникот е да ви помогне да ја постигнете и одржите оптималната телесна тежина. Програмот на диета “ Рина´с 90 “ нема само да ви помогне да се ослободите од вишокот килограми, изборот на намирници и нивната подготовка ви овозможуваат урамнотежена исхрана која дава одлични здравствени резултати,ја враќа енргијата и доброто расположение.

Новиот принцип на исхрана им ги променил животите на луѓето.Тие не само што го изгубиле вишокот на килограми, туку и сведочат за подобрување на метаболизмот,системот за варење и психофизичката состојба.
Суштината на оваа диета се добри комбинации на храна,која е поделна во 4 основни групи и се конзумира во право време.Дозволено ви е да јадете стварно се : протеини,скроб,јаглено хидрати и ватамини и – звучи неверојатно,но чоколадото е обавезно!

Оваа книга ви нуди вкусни јадења за секој ден и ве ослободува од дилемата – што да се готви денес? Доколку не сакате нешто од предложеното – категоријата Не е по ваш вкус ? – ви нуди алтернативни јадења.

Со помош на диетата од 90 дена – преку 1.000.000. луѓе успешно се ослободиле од вишокот на килограми !
Просечна старост на корисниците на оваа диета е околу 45 години а просечна тежина пред диетата им била 88 килограми.Половина од овие луѓе изгубиле преку 12 кг за три месеци.


Што ни нуди “ Рина´с 90 “ што уште не сме пробале:

- Едноставна е и навистина делува

- Нема гладување – тајната е во вистиските комбинации на храна

- Нема забранета храна – не мора да се одрекувате од слатките и од лебот.

- Циклусот се повторува секој 4 дена – протеински ден, ден за скроб,јаглено хидратен ден, витамински ден

- Единствена диета со дадени рецепти за сите 90 дена.

- Губењето на тежината е одржливо – за многумина ова е дитеа со помош на која не само да губат на тежината, туку лесно ја одржуваат новата тежина.


 

Licni trener

  Диета.мк и на:  
Фејсбук група
Twitter

Фејсбук страница:

  Корисни линкови
Спортски суплементи

Фитнес центар


 

   
   

Содржината на овој сајт е сопственост на диета.нет :: Некои права се задржани и се под Creative Commons 3.0 лиценца. Тоа значи дека можат да се превземаат текстови но мора да биде именуван правиот извор на информации (линк према сајтот www.dieta.mk), содржината не смее да се користи во комерцијални цели и не смее да се менува на било каков начин.