ДИЕТИ ЗДРАВЈЕ УБАВИНА  ВЕЖБАЊЕ ДУХ/ТЕЛО ТАБЕЛИ И АЛАТИ РИЗНИЦА
 
  Најчитано:
УН диета
Месечинска диета
Диета со јаболки
Диета со јајца
Диета без диета
   
FORUM ФОРУМ
 
Запамти и сподели со другите !
   
  Искалкулирајте:
Индекс на телесна маса
Базален метаболизам
Потрошу. на калории
Табела на тежинa
 

 

Sunčana dijeta - 4kg manje za 8 dana

 

suncana_dijeta

Почнаа првите сончеви денови,летото се чувствува во ваздухот ,а ние ви нудиме уште
една брза диета,со која може убаво да ослабнете ,а при тоа да не се трудите премногу.
И секако, пак е во прашање една брза диета.Ова е добро позната диета која уште ја нарекуваат - диета со жолта боја.


Инаку , денес брзите диети се многу популарни од останатите диети.Тие ви овозможуваат да
намалите неколку килограми за недела или две ,а некои од тие диети се: лимунада диета, шејк диета, експрес диета...


Сончева диета – општи информации

Сончевата диета не би требало да трае повеќе од осум дена.Ако правилно ја следите ,може да намалите и до четири килограми.Основно правило на оваа диета е да можете да користите само природни производи и тоа само оние со жолта боја.

амирниците кои може да ги користите во текот на оваа диета се: агруми,тврди сирења,кајсии, дињи,банани, тикви,жолти јаболка,круши и други намирници со жолта боја.Дневно може да конзумирате до 500 гр жолта храна.Покрај ова потребно е да се усогласите со уште еден услов : дневниот оброк треба да содржи најмалку четири различни намирници и тоа така да се користат во еднакви количини.Во текот на сончевата диета може да пиете вода и жолти сокови но треба да се има на ум дека сокот исто така е вклучен во вкупниот износ на конзумираната храна.

Додатни напомени

Како и (скоро) секоја диета и оваа ќе биде многу поефикасна во комбинација со вежби,затоа што физичката активност не само да ја намалува тежината, туку и помага да се намали обемот на телото што е приоритет за оние кои се на диета.Секојдневно брзо получасовно шетање е сосема доволно.


Сончевата диета е контраиндицирана кај трудниците и луѓето кои имаат хронични болести.

 

 

 

Licni trener

  Диета.мк и на:  
Фејсбук група
Twitter

Фејсбук страница:

  Корисни линкови
Спортски суплементи

Фитнес центар


 

   
   

Содржината на овој сајт е сопственост на диета.нет :: Некои права се задржани и се под Creative Commons 3.0 лиценца. Тоа значи дека можат да се превземаат текстови но мора да биде именуван правиот извор на информации (линк према сајтот www.dieta.mk), содржината не смее да се користи во комерцијални цели и не смее да се менува на било каков начин.